טיפ וידאו: 3 טעויות שפת גוף שיכולות להרוס לנו כל ראיון עבודה או פגישה עסקית

6
6

היי,

בשבוע שעבר הצגתי שיטה פשוטה שתעזור לנו להפסיק לדחות דברים לדקה האחרונה. השבוע, רציתי לגעת ב-3 טעויות נפוצות מאוד שבהן יצא לי להיתקל בזמן שניהלתי ראיונות עבודה בשנים האחרונות.

התנהגויות מכשילות

בעשור האחרון יצא לי לראיין די הרבה אנשים בעסקים שלי. חלקם לתפקידי מכירות. חלקם לתפקידי מנהלה. חלקם אפילו לתפקידים בכירים. ככל שראיינתי יותר אנשים, התחלתי לשים לב לכל מיני מאפיינים שחזרו על עצמם בקרב המרואיינים שלא קיבלתי לעבודה.

ככל שעבר הזמן, מאפיינים אלו החלו לחזור על עצמם. וכאדם שמאוד אוהב לחקור שפת גוף, סקרן אותי לדעת אם מראיינים אחרים שמו לב לאותם המאפיינים. אז התחלתי לשאול חברים שנמצאים בתפקידים הדורשים ביצוע ראיונות האם שמו לב להתנהגות יוצאת דופן.

באופן כמעט גורף, חזרו על עצמן 3 טעויות התנהגותיות. טעויות אלה, הכשילו מרואיינים ללא שום קשר לדבריהם (או לתשובות שהם ענו בראיון). הם פשוט… יצרו רושם שלילי אצל המראיין. משהו בהתנהגות שלהם היה מוזר. וחבל. כי אלו התנהגויות שנובעות מהבנה שגויה של עצות שקיבלו. וניתן לשנות אותן.

3 טעויות שפת הגוף שהורסות לרוב האנשים ראיונות עבודה

מכיוון שהכי קל להדגים שפת גוף, צילמתי עבורכם הדגמה ל-3 טעויות שפת הגוף וכמובן את ההסבר שמנחה מה כן רצוי לעשות. אז מבלי להכביר עוד מילים, הנה הסרטון. תהנו!

זהו להיום. עכשיו מסקרן אותי לקרוא בתגובות פה למטה מה דעתך על הסרטון?

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

6 הערות

  1. תודה רבה לך, כמובן שהיה כמו תמיד מעניין, מרתק רלוונטי ונותן חשק ישר לקום ולעשות. אתה אדם מדהים שבאמת מרגש ונותן מעצמו וזה משנה את הכל! מעריץ ומעריך 🙂

  2. תודה ליאור, מאד מעניין
    יש לך המלצה מה לעשות עם הידיים בזמן ראיון? אני יודע שההמלצה היא לרוב לא לשחק עם עט, טבעת ובטח לא עם הנייד, אבל איך להימנע מהתנהגות "רובוטית" (ישיבה זקופה, ידיים על השולחן, מבט ישיר)? איך לשדר התנהגות מכבדת אבל גם אנושית? אחד מהמסרים שאני מנסה להעביר בסיטואציות דומות הוא שאני אדם שנעים לעבוד איתו, אבל העצות שניתנות לרוב הן להימנע מכל מחווה… בקיצור, איך עושים את זה אנושי ולא מלאכותי

    • יובל,

      השאלה שלך היא שאלה מעולה. עם זאת, קצת קשה להסביר בכתב מה לעשות עם הידיים. ביום ראשון הקרוב אעלה סרטון בנושא עם טיפים לשימוש נכון בידיים בזמן ראיון.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן