על קשרים וחשיבותם

0
6

היי לכולם,

בפעם לפני הקודמת דיברנו על נאום מעליות, אותו נאום המיועד למכור אותך לאדם שעשוי להיות הלקוח/מעסיק/כל דבר אחר העולה על דעתך הבא שלך. הפעם נדבר על משהו קצת שונה ועדיין קשור:

קרה לך פעם שפגשת מישהו או מישהי והיה לכם ממש כיף ביחד? ממש תחושת חיבור כאילו אתם מכירים המון זמן, אפילו שנפגשתם רק לפני כמה דקות? ומה עשית אז?

לרוב האנשים, מקרה כזה קורה לפחות פעם בשבוע, בין אם זה בתור בקניות, בבנק, בבית קפה ואפילו לפעמים בקניון. פשוט מישהו מכם שואל שאלה או אומר משהו ופתאום אתם באמצע שיחה. העניין הוא שרוב האנשים לא ממש יודעים מה לעשות עם זה.

בואו נחשוב על זה ביחד, אתם מדברים עם מישהו ולא תמיד אתם יודעים מיהו האדם וכיצד הוא יוכל לעזור לכם בחייכם או להיפך. אם אתם נהנים מהשיחה, הציעו לשמור על קשר! ואם חשבת שזה מורכב יותר מתואר ראשון במדעי המחשב, אני אפתיע אותך:

החליפו מספרי טלפון, כרטיסי ביקור (למי שיש), כתובות דואר אלקטרוני ושימרו על הקשר עצמו בחיים. אל תחכו שהם ייצרו עמכם קשר, צרו עימם קשר ועדיף אחד שאינו אינטרסנטי. הכינו רשימה, בין אם זה באאוטלוק שנמצא על רוב המחשבים כיום ועם זה בעזרת רשימת קשרים במחברת או ספר טלפונים אישי.

שילחו להם הודעות ברכה בחגים והשתדלו לעקוב אחר ימי ההולדת שלהם – יחס אישי תמיד יהיה במקום!

אז מה היו השלבים ליצירת קשר עם אדם חדש?
1. צרו קשר
2. החליפו אמצעים ליצירת קשר
3. הכינו רשימת שמות בבית
4. שמרו על קשר עימם

שיהיה לכם המשך שבוע מהנה ממני ומאמיל
ליאור ברקן

מאמר קודםההתנגדות הסודית
מאמר הבאעל כוח
ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן